Historie uczestników

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim opisem wrażeń z udziału w projekcie "Kariera z POWERem", Pani Magdalena jest absolwentką psychologii na Uniwersytecie Pedagogicznym, ma 24 lata i chciała zdobyć doświadczenie jako psycholog. Wraz z doradcą zawodowym i pośrednikiem pracy podjęto kroki by spełnić ten plan.

1. Skąd dowiedziała się Pani o projekcie, jak wyglądał proces rekrutacji?

O projekcie dowiedziałam się od sąsiadki, która wcześniej brała w nim udział i dostała dzięki niemu prace. Jestem zaraz po studiach, więc w takiej sytuacji lepiej zacząć od stażu i w ten sposób dać się poznać przyszłemu pracodawcy oraz nabrać doświadczenia. Dokumenty rekrutacyjne wypełniłam w formie online, a potem dostarczyłam do biura projektu w Krakowie.


2. Jak wyglądały spotkania z doradcą zawodowym i pośrednikiem pracy czy i w jakim stopniu Pani pomogły?

Spotkania były bardzo profesjonalne i rzeczowe. Z każdym pytaniem mogłam kontaktować się z Paniami z Interkadry i czułam ich pełne zaangażowanie. Cały proces zgłoszenia, szukania miejsca stażu i podpisywania umowy przebiegał bardzo płynnie i bez opóźnień. Czułam, ze rzeczywiście Paniom zależy na tym, żeby pomóc w znalezieniu stażu.


3. Formy wsparcia: staż. Jak wygląda w Pani przypadku, gdzie się odbywa? ?

Staż odbywam w Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień. Wpisuje się to w obszar moich zainteresowań, dodatkowo pracują tutaj osoby, które mają duże doświadczenie i bardzo dużą wiedzę w temacie uzależnień, którą chętnie się dzielą.

4. Jak wygląda obecnie Pani praca?

Aktualnie jestem po pierwszym miesiącu stażu. Jestem naprawdę zadowolona z tego co robię i czuje, ze dzięki pracy z doświadczonymi osobami moja wiedza sukcesywnie się zwiększa na czym zależało mi od początku. Już teraz pracodawca zaproponował mi prace po zakończeniu stażu z czego się bardzo cieszę.

5. Co poleciłby Pani osobom na początku swojej kariery zawodowej?

Myślę, że poleciłabym zaufać specjalistom, którzy znają się na pośrednictwie pracy, bo mając małe doświadczenie w zawodzie ciężko samemu coś znaleźć. Do tego dobrze jest być cierpliwym i nie zniechęcać się tym, ze na początku stażu czy pracy możemy czegoś nie wiedzieć czy czegoś nie rozumieć.