historie uczestników

W dzisiejszym wpisie przedstawiamy Pawła, dwudziestoczterolatka z powiatu krakowskiego, który chciał podjąć pracę w swoim zawodzie tj. logistyce natomiast przeszkodą w znalezieniu pracy okazał się brak wymaganego doświadczenia na tym stanowisku.1. Skąd dowiedział się Pan o projekcie?

O Projekcie dowiedziałem się od znajomego, który wcześniej korzystał z pomocy Interkadry.


2. Jak wyglądały spotkania z doradcą zawodowym, czy i w jakim stopniu Panu pomogły?


W trakcie spotkań z doradcą zawodowym, omówiliśmy moje CV oraz dostałem wskazówki na co zwracać uwagę podczas tworzenia takich dokumentów. Przeprowadziliśmy również test osobowości, dzięki któremu przekonałem się o moich mocnych stronach oraz predyspozycjach do wykonywania pracy w zawodzie.

Zdjęcia przekazane przez uczestnika.

Zdjęcia przekazane przez uczestnika.

3. Formy wsparcia: staż. Jak wyglądał w Pańskim przypadku, gdzie się odbywał i jak go Pan wspomina?

Trzymiesięczny staż odbyłem w firmie spedycyjnej ConnectLogistics, z siedzibą w Krakowie. Firma zajmuje się drogowym transportem międzynarodowym. W trakcie stażu miałem okazję doświadczyć codziennej pracy spedytora, polegającej na prowadzeniu kierowców, negocjowaniu cen i sprzedawaniu ładunków oraz obsłudze programów spedycyjnych.


4. Jak wygląda obecnie Pańska praca?

Po zakończeniu stażu, pracodawca zaoferował mi dalszą współpracę w roli asystenta spedytora. Dzięki temu mogę dalej rozwijać swoje umiejętności w branży logistycznej.


5. Co poleciłby Pan osobom na początku swojej kariery zawodowej?

Przede wszystkim nie zrażać się brakiem odpowiedzi na aplikację, czasem warto spróbować swoich sił na stażu